Nawigacja
Foto chmurka
Przetłumacz stronę


Dziś jest


Wschód słońca: 4:25

Zachód słońca: 20:33


Dzień trwa:
16 Godzin 07 minut
I jest krótszy od najdłuższego dnia o: 2:26

PAPIESKI WIECZÓR W PRZYWIDZU

„Jan Paweł II - Świadkiem Miłości” to tytuł tegorocznego Gminnego Przeglądu Twórczości poświęconej pamięci Ojca Świętego.


Już po raz drugi Szkoła Podstawowa w Pomlewie chcąc uczcić rocznicę śmierci Papieża Polaka we współpracy z Zespołem Szkół w Przywidzu oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury zorganizowała spotkanie przypominające wielkość tego wyjątkowego Polaka widzianego oczami dzieci


Po Mszy św. w intencji beatyfikacji Ojca Świętego w miejscowym kościele pod wezwaniem Matki Bożej Różańcowej sala GOK wypełniła się po brzegi zacnymi zaproszonymi gośćmi oraz mieszkańcami Przywidza. Jednak bohaterami wieczoru byli przede wszystkim uczniowie – reprezentanci poszczególnych szkół z gminy Przywidz, którzy ponownie ubiegali się o statuetkę i tytuł LOLKA 2010 w czterech kategoriach POETA, AKTOR, MALARZ, ŚPIEWAK. Gimnazjaliści odpowiednio ubiegali się o tytuł KAROLA. Wszyscy uczestnicy zostali uhonorowani dyplomami i symbolicznymi nagrodami.


Podczas pięknych w swej wymowie i różnorodności prezentacji łzy wzruszeń przeplatały się z uśmiechami wspomnień. Liczny udział dzieci i młodzieży (ponad 60 osób) najlepiej świadczy, iż pomimo nieubłagalnego upływu czasu postać Jana Pawła Wielkiego jest obecna i niezastąpiona, a coraz młodsi uczą się czerpać z jej duchowego dziedzictwa.


Ucztę duchową uświetnił swym śpiewem chór męski Bel Canto z Trąbek Wielkich pod dyrekcją p. Michała Olejnika, na co dzień dyrektora SP w Pomlewie.


Podczas obrad jury przypomnieli oni najpiękniejsze pieśni maryjne oraz utwory towarzyszące pielgrzymkom Jana Pawła II do ziemi ojczystej.


…i tak w atmosferze miłości, przyjaźni i jedności upłynął ten wyjątkowy wieczór, tak długi, a tak krótki zarazem,… chyba w sam raz, by zaprosić wszystkich ponownie już za rok.
 opr: Magdalena Kostuch


Powrót

Ostatnie artykuły
· Rekrutacja · Ĺťagle 2022 · Deklaracja dostępno... · Projekt :Nowe szanse... · BIP SP Pomlewo
Popieramy